Всеки ден от рекламите на продукти за коса виждаме плътни и здрави гриви, каквито всички бихме искали да имаме. Гъстотата и плътността на косата обаче са генетично обусловени и единственото, което можем да направим е да полагаме специални грижи, с които да компенсираме това, което природата ни е отнела.
Много важно условие е да се подберат подходящите за този тип коса, продукти. Тънката и рядка коса често е и склонна към омазняване, затова шампоанът, който ползвате трябва освен да придава обем и да предотвратява бързото омазняване на скалпа. По-добро почистване ще получите ако сапунисвате косата два пъти, особено ако е дълга.
Стилизиращите продукти не трябва да бъдат вакси и гелове, защото те допълнително слепват и утежняват тънката коса. Най-добре е да се ползват специални, придаващи обем мусове, които се нанасят на влажна коса, като изсушаването става с наведена надолу коса или като я навиете на едри ролки и тогава изсушите.
Дългата коса не е подходяща за жени с тънък косъм. Най-добре е тя да бъде подстригана с професионални ножици, на етажи с дължина до раменете. Най-добрата за вас прическа може да определи вашият фризьор, според това дали косата е права или чуплива. Изсветляването визуално прави косата по-плътна, но прекалено светлата коса не е добра идея. По-добър вариант са светлите кичури.
Веднъж седмично можете да правите домашна маска с яйчен жълтък, който ще заздрави и придаде обем на косата ви.
Пресите за стилизиране имат възможност да придадат обем на прическата, но честото претопляне уврежда допълнително тънката коса.