Караниците в една връзка са нещо, без което не може. Колкото и да ви се иска, това е част от живота дори и във връзките, в които цари най-голяма хармония. За да постигнете по-хармонична връзка, би било добре да поработите върху петте най-често срещани причини за скандали. Като цяло, конфликтите в една връзка са дълбоко лични, емоционални и стресиращи за всеки, който участва в тях. В края на краищата, най-важно е едно, а именно да съумеете да поддържате диалог, защото това е основата за щастливото партньорство.
1. Пари. Карането за пари е най-честата причина за неразбирателство у дома. Колкото по-малко пари има домакинството на разположение, толкова повече нараства вероятността за възникване на неразбории. Както в работата, така и у дома парите са си пари. Ще намалите до минимум проблемите свързани с тях ако придобиете навика да сядате заедно със своята половинка и да обсъждате бюджета, както и различни стратегии за оптимизация на средствата, с които разполагате. Истината е, че скандалите свързани с пари, всъщност са много по-дълбоки, защото проблемите възникват от по-важни неща които парите не дават, а именно свобода, сигурност, сила и възможността да избираме стила си на живот.
2. Разпределение на домакинските задължения. Понякога разпределението на задълженията у дома може да се превърне в истинска катастрофа и да предизвика зрелищни скандали, особено ако и двамата партньори имат по-експлозивен характер. Това се случва когато в един от двамата се появи усещането, че няма с кого да сподели отговорностите, че е оставен сам, когато усети чувство за неравност. Истинската причина зад всичко това е чувството, че липсва оцененост на това, което съответният партньор прави, както и усещане за липса на справедливост от това, че един от партньорите е по-натоварен у дома от другия. Най-добрият начин да се справите с този проблем е да обясните спокойно на своя партньор какво точно очаквате от него, а ако е нужно и кога точно трябва да го свърши. Важно е и двамата да проявят разбиране един към друг. Семействата и двойките, при които семейните задължения са добре разпределени и балансирани страдат от много по-малко проблеми у дома като цяло и се радват на домашен просперитет.