Стил на обличане
Стилът на обличане на даден мъж е неговия почерк и заявка в обществото. За да определим стилът си, на първо място трябва да се ориентираме по собствените си предпочитания и впечатлението, което искаме да направим в очите на другите. Средата, към която се причисляваме и сред която искаме да изпъкнем, до голяма степен определя как се обличаме.
В днешно време са популярни както вталените мъжки облекла, така и свободните такива. Има много фактори, които влияят на изборът ни, най-основни сред които са физическите ни характеристики, официалността на средата, атмосферата и увереността, която притежаваме.
Вталено облекло
Докато в миналото са били модерни по-широки елементи на цялостната визия, сред официалните визии силно предпочитани през последните години са вталени модели мъжки панталони сака и ризи. Има цели модни линии, наречени “ Slim Fit “, които касаят точно по-прибрани визии, по тялото. Дори световно известните брандове залагат на по-самоуверени вталени визии.
Когато избираме дрехи за работната си среда обаче е хубаво да преценим дали дрехи по тялото биха били достатъчно удачен избор, ако средата е по-консервативна. В такъв случай е хубаво да заложим на по-свободно стоящи дрехи, но не прекалено. Ако работата ни е в офис сграда или имаме дрескод, то прекалено вталеното облекло би изглеждало арогантно. Когато работната атмосфера предразполага към по-разчупени и индивидуални визии, то експериментирането е позволено, без да изпадаме в крайности.
Вталените линии мъжко облекло изглеждат много естетически издържани и приковават вниманието на много мъже. Най-основно правило да носим такива дрехи обаче е да притежаваме стройна фигура, която да подчертаем чрез тях. Има тенденция мъжете с по-изявена мускулатура да залагат на вталени облекла, за да изпъкнат с физиката си и обратното. Това подхранва самочувствието им и ги кара да се чувстват самоуверени.
За хората, които имат самоувереност, но тялото им не позволява прекалено залагане на вталено облекло, то те трябва да го избягват, за да не постигнат обратния ефект – вместо да впечатлят, да изградят визия, която да е тема на подигравки.
Хубавото на “Slim-Fit” моделите, които се предлагат на пазара е, че те предлагат изключително голямо разнообразие и такива костюми или елементи от облеклото се продават както в цели комплекти, така и по отделни артикули. Именно тук можем да проявим креативност и да подчертаем тази част от тялото, която според нас изглежда най-добре чрез вталена дреха, а там където изпитваме неувереност, да прикрием със свободно облекло.
Когато имаме много слаба фигура, то изборът на такъв тип дрехи също не е препоръчителен, защото кройките по тялото засилват ефекта на слабота. Тук трябва да изберем среден вариант, който да ни служи за баланс.
Свободно облекло
По-широко стоящото облекло е символ на свобода. Този тип дрехи възвръщат своята популярност, която са притежавали в миналото. Те са подходящи за мъже, които изпитват дискомфорт да носят прилепнали дрехи – дали поради неувереност във физиката си или неудобство от прилепналата материя по тялото си.
Когато мъжът има повече килограми или едра фигура, то във вталено облекло би изглеждал нелепо. Тук свободното облекло би избегнало очертаване на фигурата и визуалният ефект би бил по-добър. Когато обаче става въпрос за много пълен мъж, тогава прекалено широките дрехи биха подчертали излишните килограми. Трябва да се търси балансът.
Тази статия е написана в партньорство с Carducci – водещ бранд мъжко облекло. За да изберете своята вталена или по-свободна визия, посетете нашия сайт и разгледайте предложенията ни.